Náš tým

Pavlína <span>Hořejšová</span>

Pavlína Hořejšová

Předsedkyně
Lektorka, konzultantka a fundraiserka. Šest let působila jako fundraiserka mezinárodní ekologické organizace Greenpeace, tři roky pracovala jako hlavní manažerka Strany zelených na obnově a posílení zeleného politického hnutí, podílela se na kampani senátorky Elišky Wagnerové, vedla úspěšnou senátní kampaň Václava Lásky. Nyní vede komunitní bikesharing Rekola.cz a konzultuje desítku neziskových projektů, které se soustřeďují na zapojování občanů do rozhodování, odhalování korupčních kauz, podporu vzdělávání dětí ze znevýhodněného prostředí a podporu nezávislého umění.
Ondřej <span>Liška</span>

Ondřej Liška

místopředseda
Ondřej má za sebou téměř dvě desítky let odborné praxe v různých rolích, ale vždy se stejným cílem: Ať už byl členem vlády, poradcem nevládního sektoru nebo politickým analytikem, vždy usiloval o podporu otevřeného státu, inkluze a udržitelného přístupu k naší planetě. Na tomto cíli pracuje s nevládními organizacemi, think-tanky, veřejnými institucemi, podniky a investory. Momentálně působí jako ředitel mezinárodní organizace ASHOKA v ČR.
Tomáš <span> Jungwirth </span>

Tomáš Jungwirth

Manažer Institutu
Absolvoval Právnickou fakultu UK a lidská práva a demokracii v jihovýchodní Evropě na univerzitách v Sarajevu a Bologni. Spoluzakládal iniciativu Česko vítá uprchlíky, působí jako analytik v Asociaci pro mezinárodní otázky. Je pověřený průběžným řízením Institutu, kde se jinak věnuje především koordinaci aktivit na podporu uprchlíků
Martin <span>Ander</span>

Martin Ander

člen výboru
Politik a pedagog, náměstek primátora města Brna. V působnosti má oblast rozvoje města, se zaměřením na územní plánování a rozvoj, životní prostředí, zemědělství, vodní a lesní hospodářství a projekt zdravého města. Od roku 2006 je zastupitel města Brna a od roku 2014 rovněž zastupitel Městské části Brno-střed. Dříve pracoval pět let v pozici ředitele Hnutí DUHA.
Klára <span>Berg</span>

Klára Berg

koordinátorka projektu Akumulátor
Klára je koordinátorkou a školitelkou Akumulátoru, evropských baterek pro mladí akční lidi. Jako školitelka neformálního vzdělávání dlouhodobě rozvíjí témata aktivního občanství a spolupracuje s Národní agenturou pro evropské vzdělávací programy v ČR Dům zahraniční spolupráce (naerasmusplus.cz). Založila vzdělávací organizaci pro mladé lídry a pracovníky s mládeží Be International, kterou podporuje strategickým řízením a koordinací Evropské dobrovolné služby. Je Akumulátorkou, který přišla s nápadem vzdělávacího modulu krajských Akumulátorů, které pro krajské organizace Strany zelených od února 2014 realizuje, aktivistkou na volné noze (vsetinskeforum.cz, syreczech.cz, projektovatastavet.cz) a cestovatelkou za oponu společností (zaoponu.cz).
Jana <span>Němcová</span>

Jana Němcová

Koordinátorka dobrovolníků
Vystudovaná sociální pracovnice, založila eko­sociální projekt Zdrojovna, pracovala ve vládní Agentura pro sociální začleňování, angažuje se v Platforma pro sociální bydlení. V Institutu má spolu s Janem Gaždou na starosti školení dobrovolníků, koordinaci jejich výjezdů do českých detenčních zařízení a následnou supervizi.
Jan <span>Gažda</span>

Jan Gažda

Koordinátor dobrovolníků
Studuje Sociální práci a politiku na FF UK. Podílel se na mnoha lidskoprávních, politicko­ aktivistických a právy zvířat se zabývajících iniciativách a projektech. V Institutu má spolu s Janou Němcovou na starosti školení dobrovolníků, koordinaci jejich výjezdů do českých detenčních zařízení a následnou supervizi.
Klára <span>Laurenčíková</span>

Klára Laurenčíková

Členka výboru
Předsedkyně České odborné společnosti pro inkluzivní vzdělávání. Vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor speciální pedagogika­etopedie. Absolvovala studium zaměřené na lidská práva, genderová studia a speciální pedagogiku v Nizozemsku. V minulosti pracovala jako dobrovolnice pro Poradnu pro uprchlíky a pro organizaci Člověk v tísni. Mezi roky 1998 –2002 pracovala v Jedličkově ústavu, v letech 2005–2007 působila v organizaci Charita. Od září 2007 působila na Ministerstvu práce a sociálních věcí. Od roku 2009 působila také jako náměstkyně ministra školství. Je členkou Strany zelených. Je předsedkyní Vládního výboru pro práva dítěte a poradkyní ministerstva práce a sociálních věcí a ministerstva školství.
Honza <span>Sládek</span>

Honza Sládek

Člen výboru
Projektový manažer a web designér v manGoweb.cz, konzultant webů, poradce v Junior Internetu a zastupitel městské části Praha 9 za Stranu zelených.